Miss Universe

Well here are our two proud misses competing in Miss World Competition, pictures a kind courtesy from Mr. Fadil Berisha (that is he sent them to us privately and I needed blog ratings)

. My vote is with the Kosovar one. love her folk costume.

The Albanian is pretty and sexy but why the egg blond hair with the red and black costume? If a flag could ever be considered a costume that is. Hire me people! I can design the winning costume for you.

Miss Universe: Best traditional costumes
14:59′ 23/06/2008 (GMT+7)

VietNamNet Bridge – The beauty contest officially began on June 22 with the traditional costume competition. The eighty-one competitors drew the eyes of the audience with their beauty and their unique costumes.

 

The top ten best traditional costumes:

 

Miss Albania: Matilda Mecini

Miss Colombia: Taliana Vargas

Miss Dominican Republic: Marianne Cruz

Miss India: Simran Kaur

Miss Kosovo: Zana Krasniqi

Miss Mexico: Elisa Najera

Miss Peru: Karol Castillo

Miss South Africa: Tansey Coetzee

Miss Venezuela: Dayana Mendoza

Miss Vietnam: Nguyen Thuy Lam

 
 

And here they go again in the official pictures. Strangely enoough Miss Albania looks much better in these pics than the Kosovar Counterpart. Again, hire me people! http://www.missuniverse.com/index2.html

Advertisements

20 thoughts on “Miss Universe

 1. Dje pata rastin qe t’i shikoj fotografite e dy Misseve nga afer. Miss Albania eshte vertet shume e bukur dhe seksi sic permend edhe ti, dhe bruneta nga Kosova me ata syte ngjyre bojeqiell, fytyren shume te embel, wow, dy bukuri komplet ndryshe!

  Persa i perket kostumeve, mua me pelqeu me shume kostumi tradicional i Kosoves. Ndersa per pelerinen e Miss Albanias nuk e mora vesh as une. Kaq keq paska mbetur Shqiperia per kostume tradicionale qe ata do marrin flamurin kombetar dhe ta kthejne ne veshje kombetare.

  Nejse, i uroj fat te dyja gocave ne kete konkurs.

 2. Ai qe ka veshur ajo nuk eshte kostum tradicional shqiptar. Te veshesh nje fustan te zi “evening gown” dhe te hedhesh nje flamur siper nuk eshte kostum, eshte te tallesh. Ta futesh simbolin e flamurit (shqiponjen dhe ngjyrat) ne nje kostum eshte ndryshe dhe ta hedhesh ate si pelerine eshte ndryshe.
  Une kur shoh ate veshje nuk me vine ndermend kostumet tradicionale shqiptare dhe qellimi i veshjes ai eshte, ajo veshje thjesht nuk permbush detyren.

 3. tifo, flamuri nuk eshte kostum, dhe as veshje tradicionale shqiptare. nuk eshte mjet per te fshire pasarelat e miseve te botes. pastaj ti ndoshta nuk e di por ka disa vjet qe flamuri perdoret neper konkurse bukurie. sidoqofte shqiponja dhe ngjyrat tona jane teper dramatike dhe ndoshta i sherbejne me mire konkursit sesa eleganca e heshtur. e shoh qe edhe juria shijen tende paska pasur,

 4. selfmaderadio,

  akoma nuk e ke mesuar qe ne shqiptaret e kemi buzeqeshjen me pagese?? Me thuaj te drejten ke pare ti ndonje miss, kengetare apo aktore te perkohshme nga Shqiperia qe nuk del ne foto sikur ja ka henger gomari buken??? Eshte moda te dukesh sa me ‘tough’ dhe ‘cool’ dhe harrojne qe kjo mode ka mbi nje dekate qe ka ngordhur ane e mbane botes, por si gjithmone ne ecim pak ngadal ne krahasim me tjeret 😉

 5. Barbie,

  rrugeve te Tiranes te shef syri femra te kapardisura, maje takave, krah per krah, qe shofin majtas-djathtas njesoj si keto miset, me kete veshtrim kercenues, apo mosperfilles qe te tregon se shiko ti nuk ju afrohesh dot ose duhet ta mendosh mire (edhe pse nuk e kishe fare ndermend as femren dhe as t’i afroheshe) – atak pa shkak, absurd.

  Per keto miset, nuk jam shume e qarte; e kane te tyre kete lloj imazhi armiqesor, apo jua sygjeron fotografi? Sepse klisheja e femres se bukur qe te vret me sy (qe te thote une jam e paarritshme, trendafil me gjemba, eja me kap; si ajo princesha e serte e perralles qe i thote princit te ardhshem po me deshe duhe te marresh unazen ne gojen e krokodilit, ti ngjitesh pallatit me mure akulli nga jashte, te vrasesh bajlozin dhe, po mbijetove, eja prape tek une) shitet mire?

 6. tung ajeni mire miss kosovar.une jome vasfije ne fracne.e kur daline ne rtk miss?

  tung vasfije ne fracne

 7. tung per mirkuptime mos e rrit menen se nuk te kokshe kerkushi as per bukuroshe nuk te kokshe me fal qe po te them po qka eshte e verteta po ta them se qe je ba miss nuk do me then asgje tung qko banu edhe pak e bukur hahhahah musch nit so setige sahe alege ehhehe veshu pak moderne man

 8. shum te mira edhe fistanat edhe miset po ju qa po folni kishe po dini najsen a ashte mir a keq pash zotin hani qa ty gurabia me tamel hehhehe

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s