Big Decision Time

for those of you who have been wondering where i have disappeared, i want to apologize and explain. not that i owe you anything. but i fancy that you like me enough to care, and that you can’t sleep at night with worries of me.

well, in short, i got married. i decided that it was time to make my parents happy and get my friend a green card so we tied the knot last week in a civil ceremony in NY city hall. it is not very hard to get a license you know.

we got a license, waited a day, and then became a couple officially. i wore black in deference to NY and he wore a red tie with a black eagle which i asked him to keep on on the wedding night. his eyes were green in deference to the green card, and my underwear was white so that my mom had nothing to complain about.

so mazel tov to me and you’re all invited to the wedding when we actually get to have one. we’ll dance, we’ll prance, and we’ll give all the bridesmaids up for sale. for now, you’d just have to content with a virtual Turkish delight.

Advertisements

22 thoughts on “Big Decision Time

 1. Sa krijuese mi aman! Apo kjo ishte me rastin e 1 Prillit dites se rrenave 🙂 Bukur ma punove. Une te kerkoja andej e kendej e ti me qenke martuar.

  Ja mazel tov per ty 😛

 2. Martuar, me pak fjale ja bere forra prej verteti apo prej justifikimi?

  Sidoqe te vije puna te uroj gjithe te mirat dhe pas shendetit sidomos humori se ai e mban te gjalle dashurine dhe meqe duhet nga nje çik dashuri ne martese bei uzmetin humorit motra.

 3. b, ti më shkrin mua. his eyes were green… hahaha!…ops, sorry!… ej, dhe po e ke bërë me vërte, mirë e ke bërë. se thonë që pas ca vjetësh (që duken shumë të gjata kur nuk e dashurdhon personin ) dashuria ikën, kështu që njëlloj ngelet ajo punë…më mirë një me sy jeshil që ta di dhe për nder.

  b, po martesat homo lejohen nga juve? unë jam sajzez’, po i bëj dhe jeshile. dhe di të bëj byrek dhe tortë me krem. kaq.

  seriozisht, mirë që dole prapë se po bëhesha merak, sa do të të shkruaja qëparë. seriozisht.

 4. mos, pas doreheqjes se berishes nuk mund te mbaj me lajme te tilla.

  this didn’t do it for me.

 5. O Bleta, vetem per mua, qe s’e gelltis jashtezakonisht shum mire
  anglishten, je martuar ? komplet ? Fare fare ?
  Gjithsesi Urimet po ti bej si per komplet si per vende-vende:Cheers 🙂

 6. hehehe. mos thoni pastaj qe e kam zemren te keqe e ju le te vuani…
  😀
  akull jam akoma e lire per ty. po grinkarten nuk ta japin me martesa me dy nuse ose me dy dhondrra vetem.
  e kam te veshtire te shkruaj per hir te nje sherbimi pune, po do kemi material kur te kthehem…

 7. hihihi, duke kërkuar si i thoni ju kartave të kreditit, që francezët u thonë “carte bleue” pa dallim feje dhe ideje, me qëllim që të bëja një shaka tip “blue eyes like blue card?” (shum shakaxheshë jam gdhirë sot:)) sapo zbulova që ekuivalenti i GC për KE-në, është blue card. rrofsh, rrofsh, se s’e disha që dhe këta komshinjtë kishin nevojë për krah pune.:)

 8. Great, you getting married just proved to me that there IS hope for fat-asses like us and we won’t die in a cold bed, even if it takes a green-eyed green-grabbing man to warm it up! bzzz… kur do filloje pllenimi? Apo kryqezoheni soji juaj se ne kafshologji s’kam qene mire 🙂

 9. mono nuk ma ke var hic fare. do kerkoj ene una divorc si pamela anderson se nuk e kena konsumu martesen kto kohet e fundit.
  HI, happy to be of service. 😉
  selfie si ma ke gjet?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s