porque belle porque?

everytime i think i am finally safe, another one comes. and here it goes. only for belle. because i owe her coffee. and because she really cares. b 

1 . Cingarosesh ? – Kur pi macja Uthull

2. Ke puthur njeri dy javët e fundit ? – po, po jo me gjuhe, dhe jo konkretisht. dhe jo ne kete realitet, dhe jo zgjuar… e mire nuk kam puthur njeri, kete deshe?

3. Kush qe personi i fundit që të erdh për vizitë? – une vete vizite (moto, gjej dere hapur e futu)

4. Të ka marrë malli për njeri? –Malli me ka marre kaq shume sa ka marre zgjerim me vete me gjithe kalamajt se s’kam ku e mbaj me.

5. Me kë do të luftosh? – Doja te zihesha njehere me veten po nderrova mendje se me rref

6.Të pëlqen njeri? – Naah, C’ne

7.Kënga që po dëgjon? – hound dog by big mama thornton

8.Ç’do bësh nesër? – pune bre

9.Ke parë tofu? – Kam parë e kam peshtyre se nuk ka hic kripe

10.Ke ngrënë ndonjëherë? – Lexo me lart…

11.Do të kthehesh në shkollë të mesme? – Pse jo, me nje pale sutjena te jashtme e nje kondicioner per te qene do kisha bere kerdine

12.E ke parë filmin e Britnit? – E pashe qe me pafte lebaqja me pafte.

13.Ç’bëre dje?- Uleriva me kusherinjte e mi

14.Me kë vozite herën e fundit ? – me ate qe ka voze.

15.Je e lodhur?- gjys per gjys

16.Me kë ishe sot? – Me myself and I.

17.Ku e ke mëmën? – me vete me vete e kam

18.Ç’ngjyrë i ke çorapet? – te zeza me dantella dhe me llastika me frudulla

19. Ç’ngjyrë e ke bluzën? – te bardhe me dantella dhe me llatika me frudulla

20.Cili është vëndi më i bukur ku ke qenë? – Qeparoi

21.A mendon se Barbi është një model negativ për vajzat e vogla? – Poshte Barbi!

22.Sa kohë të duhet për t’u bërë gati për të dalë? – C’eshte koha? Po e dala?

23.Ka anije familja jote? – Ka nje po nuk e perdorim me se i kane rene baterite telekomandes

24.E ke puthur ndonjëherë macen tënde?- Pse ka dale gje videoja ne internet?

25.Ku ishe më 11.09? – Duke flirtuar me shitesin ambulant te kafes,

26.Përshkruaj kompjuterin ku je duke punuar. – Dell, gri me tastiejer te zeze, ekran te gjere e te sheshte, floke te verdha, sy bojeqielli, i gjate, i beshem, ups, per cfare po flisnim?

27.Ke dalë ndonjëherë nga USA? – Kur me lirojne edhe dal

28. SMS-i fundit që more? – mora nje reklame per Penile Erectile Dsfunction.

29.Të ka rënë ndonjëherë në kokë për ndonjë mësues? – Eh, c’na i hap ato plage tani

30. një dëshirë në 11:11? – jo, se kam frike se me realizohet

31.Lente apo syze? – Asnjërën. I kom syckat xhom!

32.Pushimet e ardhshme? – Shqipo, shqipo, shqipo!

33.I bie ndonjë vegle? – muzikore apo?

34.Ke ndonjë vëth gjëkundi? – veshet si cupke e mire qe jam.

35.Personi i fundit që përqafove? – Gjonin dhe Seferin

36.Ç’bëre 24 orët e fundit? – hmm, perqafova gjonin dhe seferin.

37.Kush të ka nevrikosur sot? – askush

38.A shkarkon muzikë? – Oj te shkarkuar! Muzikantet duhet te mendoheshin para se ta benin nje disk $17.00.

39.Ka kënduar njeri për ty? – modestamente…

40.A dashuron njeri? – Nah

41.Ke kërcyer ndonjëherë si kangur? – do te thuash pupthi?

42.Ke pasur ndonjë antfarm? – Koloni milingonash nuk kam pasur se kisha frike mos benin revolucion

43.Të duket se të duan njerëzia? – me duket the? vdesin per mua, vdesin po te them.

44.Ku është vendi më i çuditshëm ku ke fjetur? – poshte tavolines se bilardos.

Advertisements

8 thoughts on “porque belle porque?

  1. B, rrofsh që u bashkove me klubin e të marrëve. dhe një herë thënia e këtyre katnarve të mi sipas së cilës s’ka pyetje të këqia, vetëm përgjigje të këqia, del e saktë. 10 * 😀

    propozoj gjithësesi ta mbyllim me kët sport e të hapim naj tjetër, tip: fotografo kyçin e dorës së majtë apo shkruaj 5 vargje mbi temën “pranvera”, ose… 😀

  2. haha me mbarove me vetveten qe te rref, me mallin:) , me pyetjen mbi puthjen, me shkollen e mesme (gjigande) dhe me pershkrimin e pc ? :DD

  3. gishtin e vogel te kembes se djathte akllo.
    ah c’me keni bere ju mua. kam reflektuar mbi keto pyetje nje ore rrjesht.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s