another side of the medal

and just to show i can be cheesy with the best of them, (and because i just lost my bus) here is a list of all most fond love memories, mine and of mine. (no object does not mean no affection)

1. one month long fight on whether Mariah or Whitney is the best singer.
2. a frenetic 200 mile bike ride from Tirana to Saranda and triumphant return with lover in tow.
3. a one hour long play of hands when lost on a highway.
4. not letting go of the hand of your lover, even when you had to hi5 your friends.
5. putting a piece of gum in your crush’ schoolbag every morning.
6. having your back firmly wedged in your lover’s torso while tipsy, secure in the knowledge that he won’t let your glass spill, and you fall.
7. throughly kissed on valentine’s midnight.
8. getting a swiss army alarm clock for valentine.
9. sharing a sandwich and seeing the satisfied look on his lean student face.
10. hidden love marks that stills sting in the morning, on the bus ride to work

Advertisements

17 thoughts on “another side of the medal

 1. sa here duhet me te thon qe boje at dreq driver’s licence. Kshu qe s’do humesh mo autobusin. ene s’do bohesh cheesy, me i llaf, “whole-hole” 😉 si gjath’ i kurum helvet… 😛 😛

  ps. pika 7 osht pika ku vdesin t’gjiF! poshte vali!
  pps. pika 10, fiu-fiiiiuuuuu…. te 10 fare, B… vujtje mer vujtje… poshte fashizmi!
  ppps. sa me bo adet: happy V-day, per ket vit ene per nja 15 mas ktij, qe ta kem te heq ket si urim una… 😉
  pppps. me gjiF men: happy Friday! 😀

 2. EM, foli sa t’dush per driver’s licence nuk t’nigjo. Do kishte bo pune t’modhe fort po he t’merr vesh kjo, jo mor hic fare, preferon autobuzat fizarmonike (ska), se i nxjerrin mallin e Shqypnise 😛

  Bee, how did it go last night? Did u get tipsy from the vodka 🙂

 3. lol it went swell. we laughed our heads off and i ended up sleeping over in my cousin’s house. it was dark lager though. had to work today, could not afford vodka.

 4. Eh mono, truni na hiku ene neve qe ishim ne Times Square ene bertisnim me sa kishim fuqi, duke kercyer e kenduar (Bleta i her :P) Dita e 17 Shkurtit s’ka per tu harruar kollaj nga shqiptaret/kosovaret kudo qe ndodhen.

  Rrofte Pavaresia e Kosoves!

 5. O Man, a erdhe n’vete? Hajt gëzuar! Kjo është prova që gjërat ndryshojnë dhe për popllin tonë të shumvujt (me punë, me përpjekje… kuptohet…:))

  Përshëndetje post-patriotike të gjithëve!

 6. Ca Katani fol ti o Man! Ajo qe si me pasë fitu kupën e botës n’futboll, n’fuqi 1000000000000000!

  B, m’ka ngjitë ky blogu yt që prej ditës ‘parë.:)

 7. sa kohe qe nuk prisni t’ju nuseroj, ne rregull jemi, LOL
  t’shifshe bellen si hidhej nga qejfi s’kishte t’pagume.

 8. Oj Blete, harrove veten tende qe hudheshe nga gzimi. Une s’kam per ta harru ate dite, do jete nje nga ditet me t’bukura qe kam perjetu mes shqiptareve dhe per kombin tone.

  p.s. do mblidhemi prape ta festojme me dt 17 Mars, se bohet nji muj pavarsi , me ket sebep po ja marrim nji konge ene nji valleje sic na ka zili ne shqiptareve 🙂 He si thu? Ti e din qe une s’pertoj 😛

 9. Ah dashke te gatuash ballakume 🙂 Oh sa mire, pse nuk planifikojme nje piknik me mire se dhe koha do jete ngrohur, keshtu qe do ishte mrekulli te festonim ne lendine perjashta, me ushqime, me kenge, vere/raki, edhe kuptohet pa harruar paparazzin qe s’le njeri rehat 😛

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s