Guilty Pleasure Number Whatever “Warning: Sensitivity Offender”

Squeezing pimples. There seems to be this morbid fascination with the dirty sickly off-white gob with a black head that comes out of holes of the face, arms, chest, back etc.  Often, whole important conversations fly by while attention is focused on nose pores with slightly protruding black heads, whitehead pimples, and ripe zits. Ah, how those sick beauties can be squeezed, sometimes spurting their contents almost immediately, sometimes wanting to be coaxed slowly and carefully so that the skin will not break, but the little worms will come out in full. There is nothing more satisfactory than a visible red dot where the raised pimple used to be. The unclean stuff is out of the body; the festering infection has come to a just end. And yes, a measure of sick pleasure has also been experienced.

It is surprising to see how many people are actually affected by it. Lovers make it part of their game, families discuss their issues over squeezing and studying the end result, and friends trust each-other with back-examination and nose black-head pickings. People stand still in submissive poses, bearing pinching pain that otherwise would send them reeling, only because they know their turn will come as well. And because they want to see how big the gob is, the unclean worm that should not be in their bodies.

(My friend once told me that she had found a very big pimple on her grandmother’s back, the likes of which she had never seen before. She had squeezed and squeezed it, heedless of her grandmother’s whimpers, until she was satisfied that there was no more off-white smelly stuff inside the grandmother’s otherwise pristine skin. My friend’s hang-up had always been the fact that she had not inherited that alabaster and wrinkle free wonder, but her mother’s oily mess prone to breakouts and thick blackheads. It had been a treat to find the pimple on that skin and furthermore squeeze it beyond any reasonable time and measure, until she had OD’d on the pleasure.

Listening to that story, I was torn between disgust and curiosity. That night I dreamt that I had found such a pimple upon my belly, and squeezed out the steady stream of thick and oily stuff, which I later realized was my own belly fat. In my dream, I finally saw myself slim. And when awake, I almost wished my unblemished skin to break out so that I may squeeze all fat and impurity out and away from my body.)

It is very easy, very human and very fascinating/disgusting to squeeze pimples. Possibly it is the same with combing hair, flossing or picking one’s nose. In all these cases, a dirty and possibly painful deed is performed, in order to cleanse and beautify the body, satisfying unknown urges in the process. It is very hard to bypass a mirror without wanting to pick at the skin, or not to run hands upon the shoulder and back surfaces hoping for slight bumps and telltale signs. So, embrace your inner squeezer, and be aware that it is lurking inside the surface, always coming out and giving pleasure at the most unexpected times, and connecting people through the most unexpected gestures. Oh well, to each his own.

Advertisements

46 thoughts on “Guilty Pleasure Number Whatever “Warning: Sensitivity Offender”

 1. Na i shpife me kto flliqsira, pa he na tregto se si ulesh ne sifonin e banjes dhe si i shtrengon llapat e b*** qe te nxjrresh topin e m***. Permbajeni njecike veten, vendosini pak fre rrot-k*** te trurit….

 2. hehe… I might have to agree me parafolesit to a certain degree minus the choice of wordage …

  The audience for this type of “ad nauseam/scat” writing sure as hell exists…. I just don’t think it’s strong in numbers coming from our albanian (peshku) brethren…

  At any rate! keep on rocking on!

 3. ITS, I appreciate the good will but that is why i have a separate blog from peshku. As you can see, there are no dirty words here.
  I’ll just put a Sensitivity Offender Warning.

 4. Division 21: te lutem mos shaj si ne shtepine e mamase tende. ne s’te pelqeu, mos e lexo edhe mos u shpreh ose merr shembull nga meshkujt e mesiperm.
  p.s. komenti gjithashtu mund te analizohet si shprehje e deshirave te shtypura, keshtu qe ki kujdes kur e ben dhe ku e ben.

 5. Bletez:Division 21: te lutem mos shaj si ne shtepine e mamase tende.
  —————————————————-
  Sa vjec je ti? 12? Nuk mund te gjeje dicka me te mencur per te treguar pakenaqesine per komentin, kunderpergjigje te tilla i degjoja ne klasen e 5-te. Kur ky blogu yt te fitoje te njejtin respekt si shtepia e plakes sime (rahmet paste) mund te presesh qe ta frenoj gojen.

  ne s’te pelqeu, mos e lexo edhe mos u shpreh
  —————————————————–
  Na fal ne o Bletez qe kujtuam se ky ishte blog publik e mund te futeshim e lirisht. Lexuesi nuk e di se cfare do lexoje, ti nuk vendose ndonje paralajmerim “Kujdes ky shkrim permban shpifesire brenda” qe dhe une i ziu te levizja tek dicka me pak te felliqur.
  Une e kuptoj fare mire se shkimi ashtu si arti sot (ku skulptura me bajga elefanti fiton konkurse) ka evoluar ne nje pike ku cdo jashteqitje qe mund te nxjeri goja (apo ne kete rast duart e tua) mund te quhet “krijim” por nje udhezim per lexuesin para se ti hapet barku me kompleksitetin e shtrydhjeve te pucrave te tua nuk me duket komplet i paarsyeshem.

 6. O ti i divizionit,
  nuk dime nese nick-u juaj paraqet ne menyre te enkriptuar, ndonje lloj informacioni mbi sasine e njerezve qe te kane pershkruar mbare e prape, derisa je ne gjendje te thuash ato qe thua, por sigurisht qe kjo jo vetem nuk na ben aspak fire.

  Ej seriozisht: E ve re vetveten ti? A je ti i ndergjegjshem per menyren sesi ndot me fjalet qe thua? E them kete duke u nisur edhe nga ajo: “Na fal ne o Bletez qe kujtuam se ky ishte blog publik e mund te futeshim e lirisht.” …Ka mundesi qe fjalen “publike” (si atribut qytetarie) ti ta lidhesh vetem dhe eksluzivisht me WC-te. (Ne nje term tjeter me perkedheles “halete”)

  Andaj ne konkluzje, i rikthehemi edhe nje here asaj qe tha Bleta ca me siper: “ki kujdes kur e ben (me ke e ben) dhe ku e ben. Por sidomos ki kujdes aty ku shkel.”

 7. @Patrokli:
  Meso te lidhesh 2 llafe, pastaj hec e flasim. Po e bere dhe ndonje klase gramatike para se te me drejtohesh prape do te ta dija akoma me per nder. Biles biles, idealja do ishte qe te zgjidhje se ne cfare gjuhe doje te shpreheshe (Shqip apo Anglisht) e pastaj te shpreheshe. Se keto postimet me fjali gjysmake, qe s’ndjekin asnje rregull gramatikor e qe jane gjysma Anglisht e gjysma Shqip nuk percjellin asnje lloj mesazhi. Po te isha ne vendin tend, do matesha 2 here para se te replikoja.

 8. 21-it: cer hu mer jahu.

  O mono, shpia me qeglla qeveria me rreglla, amon mer shif c’ thot ky:

  Meso te lidhesh 2 llafe, pastaj hec(?) e flasim. Po e bere dhe ndonje klase(nuk thuhet klase ne shqip, thuhet ore) gramatike para se te me drejtohesh prape do te ta dija akoma me per nder. Biles biles, (megjithese do te ta kishte qejfi, gjuha shqipe e perdor pa “-s” fundore: pra thjesht bile-bile. Ti mund te perdoresh edhe “madje”) idealja do ishte qe te zgjidhje se ne cfare gjuhe doje te shpreheshe (Shqip apo Anglisht) e pastaj te shpreheshe. Se keto postimet me fjali gjysmake, qe s’ndjekin asnje rregull gramatikor (strukturen e fjalise e gjykon Sintaksa mer bir) qe jane gjysma Anglisht(me “a” te vogel anglisht, gabim gramatikor) e gjysma Shqip (shih ngjitur) nuk percjellin asnje lloj mesazhi. Po te isha ne vendin tend, do matesha 2 here para se te replikoja (pergjigjesha?)

 9. Me sa duket u hap konkursi kush fyen me shume pa fjale te pista. Deri tani per mua eshte fitues Patrokli.

  @Divizion, te falenderoj per pastrimin e gjuhes.

  Jam e kenaqur qe edhe nje “Sensitivity Offender” i tille mund te nxise dicka teper te vlefshme sic eshte perifrazimi i fjaleve. edhe gjuha pasurohet, edhe mesojme pak me shume per artin e diplomacise, shqip anglisht shqipglisht dhe tironce (Ave Man’).

  Rock on people!

 10. rrofsh mi blet rrofsh

  mono: here pas here hudhi i sy ksaj ktu: karmapolitick.blogspot.com; e ka nji njeriu im, esh me lajme, hartikuj, e me the te thashe. esh nga fillimi, po ti maje parasysh.

 11. O ti i mitologjise Greke: Me duket se po i bikemi njeri gozhdes e tjetri patkoit. Nuk po te flet njeri per gabimet gramatikore mer plak, nuk me plas shume palla qe te te mesoj si te shkruash, une te kerkova qe te pakten kur te me drejtohesh te perdoresh ndonje rregull gramatikor ne fjali. Nuk e kam problemin se fjalet kane gabime, problemi mer bab eshte se nuk po te mar vesh se ca leshin po thua. Kur fjalia eshte gjysem shqip gjysem anglisht, s’ka asnje sistem fjalie, e nuk ka asnje mesazh brenda, eshte pak e veshtire te deshifrohet nga populli i thjeshte. Nuk mund te jemi te gjithe gjeni.
  Ti po flet a po pjerdh mer bab, ca jane keto fjali kalamajsh:
  “nuk dime nese nick-u juaj paraqet ne menyre te enkriptuar, ndonje lloj informacioni mbi sasine e njerezve qe te kane pershkruar mbare e prape, derisa je ne gjendje te thuash ato qe thua, por sigurisht qe kjo jo vetem nuk na ben aspak fire.”
  —-
  E para ti kur nuk e kupton se ca eshte qellimi i ketij pseudonimi mos u hap bythesh kot se tregon injorance e mungese diturie per historine e kombit tat. Kerkoje ne internet se mbase dhe e gjen…. po te mereshim me pseudonimet e njeri tjetrit ti i pari duhet te reflektoje mbi ate pseudonim “bythshpumish” qe ke zgjedh. Megjithate une (meqe e kam kaluar adoleshencen vite me pare) presupozoj se qellimi i psudonimit nuk eshte te tregosh se je “bythshpum” po se ke njohuri per mitologjine Greke. Por mbi te gjitha kur une nuk jam i sigurt plotesisht pse ti e mban nuk po te emblemoj si te me doje palla mua.

  E dyta, keto lloj fjalish jane si tip gjëegjezash : “por sigurisht qe kjo jo vetem nuk na ben aspak fire.” “Jo vetem”… zakonisht ndiqet nga .. “por edhe” . E po pate mundesi te na i perkthesh pak na ben nder se u lodha ti nxjer kuptimin po nuk po e gjej.

  Ky qe qellimi i postimit, nuk te kuptohen fjalite qe ndjer nga goja/dora/tajarja, qellimi nuk ishte te te korrigjonte gabimet drejtshkrimore, se po ti futesha asaj pune s’do merresha dot me me punen e shtetit.

 12. megjithate mono, shef tjetri me therret “baba” (Nuk e kam problemin se fjalet kane gabime, problemi mer bab etj etj)

  Ika ier, se do kujtoj bleta se po ja luj 😉

 13. @maloku

  tema s’eshte hap per simpatite e mia, ai i bubuzheli qe u interesua per pseudonimin, po e kishte me kaq deshire te dinte le ta kerkonte do e kish gjet kuptimin.

  @ bletez:
  batalioni kosovar nazist.
  —————————

  Nga 3 fjale qe the gjithesej 2 i ke gabim.
  Divizioni Shqiptar Nazist.

 14. @ malok

  Me thene te drejten plako nuk e rruaj shume bishen se ca te pelqen apo te ngre nervat ty… e po qe se ti qenke kaq adoleshent nga mendja sa te te ngrihen nervat me ca shkruhet ne internet, as po e mar me mundimin te shkaperdhej trute me ty

 15. -ca ere mban gjaku e…aman e ca ere mban gjaku…
  (era m… foli dikush nga fundi i rradheve)

  – Amane po qenkam plagosur keq un-e amane…

 16. @Malok…. Me vjen mire qe paska shku interneti ne Tropoje, po me sa duket duhet shume me teper se interneti per te te edukuar ty qe te kuptosh se te lidhesh Nazizmin me Islamin eshte injorance.
  @Bletez… nuk e njoh Adi Fejzon, me behet qefi qe nepermjet ekranit ma njohe karakterin kaq mire sa te me lidhje me kete person.

  Tani qe u sqaruam te gjithe se “ca perfaqesojme” mund te vazhdojme te flasim per temen ne fjale e te na informoni se ku qendron qellimi i postimit?

 17. Oh nje person ka mbet pa u sqaru kush eshte, ky “Antari i divizionit”, meqe u hapem te gjithe hec dhe ti mer plak… se kerkoka shume guxim te fshihesh pas profilit te dikujt tjeter.

 18. @ malok:

  O mbeturine spermatozoike, ke 2 ore qe po ma can lëvozhgën e palles me llafe dër-dër. Po s’ke kuptuar ca eshte thene deri tani e nuk e more vesh qellimin e postimeve nxire vibratorin nga tajarja se te ka pengu qarkullimin e gjakut ne tru e po na verbon syte me karlliqe adoleshentesh. Pi dy kokra fenaskon e na shpeto te gjithve nga veremlliku qe perfaqeson ti.

  @ Blete: Akoma nuk na e sqarove se ku doje te dilje me kete teme shpifesire (kuptohet pa te ofenduar)

 19. ho mer, a u lodhet e? kaq e kishit?

  blete, happy friday and don’t give a rat’s ass on the above…

  I would not moderate none of the comments. Textbook case of ethnic insanity…

  cheers!

 20. ok ta deklaro te mbyllur kete senace parlamenti?
  rrofshi njerez se kom qesh aq shume sa me zgjatet jeten.
  Per cfare mund te shkruaj tjeter qe te arrije suksesin e kesaj copeze?
  hmm
  nuk e di.
  nodshta do te marr sugjerimin e divizionit 21.

 21. Lene, edhe pa e shkrujt hic, demi (qederi, pra, jo mashkulli i lopes) u be… e kush nuk e ka te gjalle tani parasyve sugjerimin e 21-shit? Nuk po e cys… vetem per shoqrim ideshe: pse mos me ju thon “pucrra kaps” atyne qe nuk e qisin “lenden” e vet jashte kollaj…. haj-de cer klasi…. si per t’shtune ne mengjes… jo keq….

  Ika me mor i dush…. uf… se mos bi nd ngasje dhe na bo ndonej brockull me pjesen II te kesaj, se e bona lanet blogun tat…. 8) 😛 😛

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s