Happy Easter Everyone!

file000.jpg

Advertisements

15 thoughts on “Happy Easter Everyone!

 1. thuhet:
  Hristos Anesti! Krishti u ngjall! according to my southern greek.
  dhe mqs u perpoqe po te them, si nje ex-orthodox i mire :
  Alithos Anesti! Po vertet u ngjall!
  CLUE

 2. rrofsh Clue.

  Ku di gjo une si thuhet a shkruhet ekzakt… une e kom me te nigjume prej gjyshes qe ket vit mushi 90 vjec.

  Ne i themi dhe Krishti u Ngjall, per ate pune…

 3. jakeja ke lala, se te bej si king stallash.
  me kujton nje berber ke rruga e Elbasanit qe e kishte zakon te dilte tek dera e dyqanit me nje pale gershere ne dore sa here shkoja ne shkolle e me thoshte: “do te te qeth, do te te qeth.”
  as sot nuk e kam kuptuar shakane.

 4. Varet nga toni i berberit ke rruga e elbasanit. Nqse e thoshte duke u zgerdhi… dmth nuk e ka pas fjalen per te te qeth floket e kokes… πŸ˜‰

 5. Γ‡in-Γ§in…..

  Ti me vere Chianti, une me raki skrapari.
  Ti me “Figaro, Figaro”, une me “A ne te zenΓ§a moj manushaqe”….

  Karroqe te dy, po seΓ§ shkoka per bukuri… πŸ˜› πŸ˜›

  Haj gezuar, belete!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s